Firma GAMMA Sp. z o.o. została założona w 1992 roku. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem papieru FABRIANO w Polsce oraz dystrybutorem kartonów ozdobnych marki Fedrigoni, producentem bloków i kartonów do passepartout.

 

Logo Gamma Sp. z o.o.Gamma Sp. z o.o. powstała w 1992 roku. Od lat pozostajemy jednym z czołowych dystrybutorów papieru i kartonów ozdobnych, papierów dla artystów plastyków, galanterii papierniczej, papierów i kartonów ozdobnych do druku cyfrowego, papierów z zabezpieczeniami.
Na rynku polskim jesteśmy obecni prawie we wszystkich sklepach dla artystów plastyków, dostarczamy również materiały branży poligraficznej, zarówno agencjom reklamowym jak i drukarniom.
Działamy niezmiennie od 20 lat dzięki długofalowej współpracy z naszymi klientami. W sposób szczególny dbamy o stałość i dostępność szerokiej oferty produktów w niepowtarzalnych kolorach i fakturach. Naszym klientom gwarantujemy najwyższą jakość naszych produktów, konkurencyjne ceny i korzystne warunki współpracy.
Od 12 lat jesteśmy również producentem bloków dla artystów plastyków i kartonów do passepartout.

 

Logo FabrianoFabryka papieru FABRIANO istnieje od 1264 roku. Pracując przez wieki nad technologią i jakością papieru osiągnęła poziom pozwalający produkować najlepszy papier na świecie. Mimo rosnącej konkurencji innym producentom nigdy się nie udało osiągnąć poziomu jakości papieru FABRIANO.
FABRIANO specjalizuje się w produkcji papieru wykorzystywanego przez artystów plastyków, ale wytwarza również papier stosowany w różnych technikach drukarskich, papier na banknoty, papier samoprzylepny, galanterię papierniczą i wiele innych.
Fabryka korzysta z najlepszych maszyn i najbardziej zaawansowanych technologii. Niemniej jednak niektóre rodzaje papieru do dziś produkowane są ręcznie w tradycyjny sposób, niezmiennie od XIII wieku, pozwalając uzyskać jedyny w swoim rodzaju o niepowtarzalnych właściwościach papier.
W swej pracy twórczej z papieru FABRIANO przez wieki korzystało wielu znanych artystów, m.in. Michał Anioł Buonarotti, Rafael, Albrecht Duerer. Swe znakomite pastele malował na papierze FABRIANO Stanisław Wyspiański. Z miasta FABRIANO pochodził przedstawiciel szkoły umbryjskiej malarz przełomu gotyku i renesansu Gentile da Fabriano. Od jego imienia pochodzi nazwa jednego z rodzaju papieru, produkowanego przez fabrykę. W początkach rozpowszechnienia się techniki drukarskiej, papieru FABRIANO używał Giambattista Bodoni.

 

Logo FedrigoniFedrigoni to dziś grupa przedsiębiorstw produkująca papier o najróżniejszych zastosowaniach, od papieru artystycznego, przez papier dla ozdobny i dla poligrafii, aż po specjalne produkty z zabezpieczeniami i papier do produkcji banknotów.
Początki Grupy Fedrigoni  to rok 1717, kiedy początkujący handlarz papierem Giuseppe Fedrigoni zakłada fabrykę papieru San Colombano, niedaleko starożytnego miasta Rovereto. W 1888 roku jeden z jego potomków, Giuseppe Antonio Fedrigoni, zakłada fabrykę papieru w Veronie, rozpoczynając  produkcję na skalę przemysłową i uruchamiając Fedrigoni Cartiere, która do dziś kontynuuje wspaniale osiągnięcia w dziedzinie produkcji papieru,  podtrzymując wieloletnie tradycje rodzinne.
Po ponad 120 latach wyzwań, osiągnieć i ciężkiej pracy w tworzeniu innowacyjnych produktów Grupa Fedrigoni stała się jednym z pięciu największych w Europie producentów w obszarze papierów specjalnych.